Macklemore uit Ed Sheeran-tour verwijderd om Palestina-uitspraken
Rapper Macklemore is uit de voorprogramma's van Ed Sheerans Amerikaanse tournee gezet vanwege zijn pro-Palestijnse uitspraken op het podium. Stadioneigenaren hebben Sheeran onder druk gezet en geweigerd Macklemore in hun zalen toe te staan. Macklemore zegt achter zijn woorden te staan en claimt dat het ultimatum juist meer aandacht op Palestina heeft gevestigd.
Macklemore zou tien concerten als voorprogramma voor Ed Sheeran verzorgen, maar deed er uiteindelijk slechts twee. De breuk ontstond na een optreden op 4 september in het MetLife Stadium in New Jersey, waar Macklemore aandacht vroeg voor de situatie van Palestijnen in Gaza en op de bezette Westelijke Jordaanoever. Hij zei dat hij aan de tournee meedeed omdat hij twee woorden wilde uitspreken: Free Palestine. Ook prees hij Columbia-studenten die met hun campusbezetting aandacht vestigden op Israƫlische aanvallen.
Volgens Macklemore nam Robert Kraft, eigenaar van het Gillette Stadium in Massachusetts, persoonlijk contact op met Sheeran om hem te vertellen dat de rapper niet in zijn stadion mocht optreden. Kraft zou vervolgens andere stadioneigenaren hebben overgehaald hetzelfde standpunt in te nemen. De Amerikaanse tourorganisatie bevestigde dat concertzalen Macklemore inderdaad niet zullen toestaan. Macklemore zegt achter zijn uitspraken te staan en schrijft op Instagram dat zijn woorden de aandacht weer op Palestina hebben gericht, ook al verliest hij het podium.
Laatst gewijzigd op: 4 minuten geleden
