logo songteksten.net

Lijsttrekkers komen niet kijken bij kunstwerken Johan Vlemmix

Johan Vlemmix wilde dinsdagmiddag kunstwerken uitdelen aan lijsttrekkers, maar dat is niet gelukt. Hij had meerdere kunstwerken met de gezichten van alle lijsttrekkers uitgestald op het Binnenhof. "Ik heb ze allemaal uitgenodigd, maar helaas zijn ze niet gekomen", vertelt hij aan ANP.

Vlemmix wilde met zijn actie aandacht vragen voor de kunstsector. "Die heeft het nu heel zwaar. De musea zijn dicht en veel kunstenaars zitten zonder inkomsten." Daarom wilde Vlemmix met een gratis kunstwerk voor de lijsttrekkers de aandacht trekken. "Ze moeten ook even denken aan de kunstwereld in deze tijden."

Hij tekende de gezichten van 37 lijsttrekkers na, onder wie zichzelf, en stalde de werken uit op een rode loper voor de Ridderzaal. "Maar die van mezelf heb ik een beetje aan de zijkant gelegd." Centraal lagen demissionair minister-president Mark Rutte, Forum-lijsttrekker Thierry Baudet en PVV-leider Geert Wilders. "Om een beetje de samenwerking te stimuleren", grapt Vlemmix.

Vlemmix had toch wel een paar politici verwacht, maar er kwamen er helaas geen. "Ik heb wel een paar berichten gekregen van mensen die het jammer vonden dat ze hun werk niet konden ophalen", legt hij uit. Als er nog interesse is in de werken, brengt hij ze graag nog even persoonlijk langs. "Maar nu zijn ze vast druk met campagnevoeren."

Zelf doet Vlemmix dit jaar mee met De Feestpartij, waar hij in zijn eentje op de kieslijst van staat. In 2002 en 2003 deed hij ook mee met de verkiezingen met zijn Partij van de Toekomst.

Laatst gewijzigd op: 4 jaar geleden

Je hebt cookies uitgeschakeld en kunt om die reden niet reageren