logo songteksten.net

Titane wint Gouden Palm Cannes, tweede vrouwelijke winnaar ooit

De Gouden Palm, de belangrijkste prijs op het festival van Cannes, gaat dit jaar naar de film Titane van de Franse regisseur Julia Ducournau. Zij is daarmee na Jane Campion (The Piano) de tweede vrouw ooit die het prestigieuze beeldje wint.

Regisseur Spike Lee kondigde door een spraakverwarring per ongeluk direct bij aanvang van de ceremonie de winnaar van de Gouden Palm aan. Normaliter is het de bedoeling dat de hoofdprijs van het festival als laatste wordt bekendgemaakt.

Titane, een van de meest besproken films van het festival, vertelt over een vrouw die sinds een bizar auto-ongeluk een titanium plaat in haar schedel heeft. Door de plaat in haar hoofd nemen haar fascinatie voor auto's en haar moordlust toe. Als zij op de vlucht moet slaan, wordt ze liefdevol geadopteerd door een brandweerman die in haar zijn lang vermiste zoon meent te herkennen.

Overige prijzen

De prijs voor beste acteur ging naar de Caleb Landry Jones. De 31-jarige Amerikaan speelt de hoofdrol in het drama Nitram, waarin het leven wordt gereconstrueerd van de dader van het bloedbad dat in 1996 in Port Arthur op Tasmaniƫ werd aangericht. In totaal werden 35 mensen gedood en raakten 23 mensen gewond. Na het bloedbad werden de wapenwetten in Australiƫ, op papier, flink aangescherpt. Als beste actrice werd Renate Reinsve uitgeroepen, voor haar rol als met het leven worstelende twintiger in de film The Worst Person in the World.

Er werden twee Grand Prix uitgereikt, de tweede prijs van het festival. Eentje voor de Finse tragikomedie Compartment Nr. 6 van Juho Kuosmanen en ook A Hero van de Iraanse regisseur Asghar Farhadi kreeg deze award. De jury riep Leos Carax uit tot beste regisseur voor zijn musical Annette. De openingsfilm van Cannes vertelt over de roerige liefde tussen een stand-upcomedian (Adam Driver) en een operazangeres (Marion Cotillard).

Laatst gewijzigd op: 4 jaar geleden

Je hebt cookies uitgeschakeld en kunt om die reden niet reageren