logo songteksten.net

Zara Larsson woedend over Trump-video met haar nummer

De White House gebruikte het nummer Midnight Sun van Zara Larsson in een video over deportaties, waarbij de onderschrift speelde met een regel uit het lied. Larsson noemt het gebruik dehumaniserend en sluit zich aan bij andere artiesten die tegen de Trump-administratie protesteren.

De Zweedse zangeres reageerde op TikTok met een video van drie minuten waarin ze het gebruik van haar muziek veroordeelt. Ze beschrijft de compilatie als mensonterend en zegt dat het haar echt verdrietig maakt. In de White House-video stond de onderschrift "eindeloze deportaties", een verwijzing naar haar songtekst "never-ending midnight sun". Het nummer is inmiddels uit de video verwijderd.

Larsson benadrukt dat zij geboft heeft door in Zweden geboren te zijn en toegang tot onderwijs en gezondheidszorg te hebben. De mensen in de video willen gewoon een beter leven voor hun families of kinderen, stelt ze. Ze wil in gesprek gaan met de makers van de video om hen eraan te herinneren dat we allemaal mensen zijn. Larsson kritiseert ook hoe de White House haar nummer gebruikt om verdeeldheid te zaaien, terwijl het lied juist gaat over verbondenheid.

Ze is niet de enige artiest die tegen het gebruik van haar muziek door Trump protesteert. Ook Ariana Grande, Sabrina Carpenter, Katy Perry, Noah Kahan en Taylor Swift hebben recent kritiek geuit op video's van het Witte Huis. Dit is niet de eerste keer dat Larssons muziek op deze manier wordt misbruikt; eerder dit jaar veroordeelde ze al een video waarin de president danste op haar hit Lush Life.

Laatst gewijzigd op: 1 uur geleden

Je hebt cookies uitgeschakeld en kunt om die reden niet reageren