Soulzanger Bobby Womack (70) overleden
(Novum/AP) - De Amerikaanse soulzanger Bobby Womack is vrijdag op 70-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn woordvoerder Sonya Kolowrat bekendgemaakt. Ze kon geen details geven over de omstandigheden van zijn dood.
Bij Womack werd twee jaar geleden de ziekte van Alzheimer vastgesteld. Eerder in zijn leven wist hij prostaatkanker en een drugsverslaving te overwinnen. De zanger wordt gezien als een 'kleurrijke' en 'zeer invloedrijke' R&B singer-songwriter die artiesten van de Rolling Stones tot Damon Albarn heeft geïnspireerd.
Onlangs stond Womack nog op het podium tijdens het Bonnaroo Music & Arts Festival. Hij leek toen in goede gezondheid. In juli en augustus stonden nog diverse optredens in Europa op zijn agenda.
De zanger vertelde vorig jaar aan de BBC dat hij gediagnosticeerd werd met Alzheimer nadat hij moeite had met het onthouden van zijn liedjes en de namen van mensen met wie hij had samengewerkt. Dat waren er veel. In 2009 werd hij dan ook opgenomen in de Rock and Roll Hall of Fame.
