Pukkelpop kijkt terug op topeditie
KIEWIT - De organisatie van Pukkelpop blikt terug op een geslaagde dertigste editie. "Het was fantastisch. De vernieuwingen die we op onze verjaardagseditie hebben doorgevoerd, werden duidelijk gesmaakt. Als we afgaan op de vele reacties, waren het publiek, de artiesten, de medewerkers en dus ook wijzelf, uitermate tevreden", zei organisator Chokri Mahassine zondag tegen persbureau Belga.
Het aantal incidenten was laag, afgezien van het ongeval met een gasfles op de camping, waarbij zeven gewonden vielen. Ook is een tiental mensen afgevoerd na valpartijen of overmatig drankgebruik. Verder bleef het aantal ongevallen, diefstallen, drugsdelicten, valse tickets en klachten over nachtlawaai onder het gemiddelde.
Er stonden maar liefst 255 groepen of solo-artiesten op het podium, waaronder 62 Belgische bands. Zij waren samen goed voor 238 uur en 40 minuten muziek. Met iedere dag 66.000 festivalbezoekers, aangevuld met 35.000 voor de pre-openingsparty, was Pukkelpop 2015 helemaal uitverkocht.
Chokri Mahassine begint nu al aan de voorbereiding van volgend jaar. Pukkelpop 2016 zal plaatvinden op 17, 18 , 19 en 20 augustus, ook op de festivalweide in Kiewit.
