logo songteksten.net

Sander de Heer ziet wanhoop op Lesbos

HILVERSUM - Sander de Heer is diep onder de indruk op het Griekse eiland Lesbos, waar de Radio 2-presentator dinsdagochtend zijn uitzending over vluchtelingen maakte. Samen met verslaggever Wendy Beenakker bracht Sander ingezamelde hulpgoederen naar Lesbos, zodat ze met eigen ogen konden zien hoe groot het vluchtelingenprobleem is.

"25.000 man, onder wie veel vrouwen en kleine kinderen. Sommigen al twee weken van huis. Ze zijn echt niet gevlucht voor niets en je ziet de wanhoop in hun ogen", beschrijft de presentator van De Heer Ontwaakt!. "Ze slapen met een hele familie in een koepeltentje in de chaotische haven van Lesbos. Niemand weet wat er gaat gebeuren en wanneer er weer een boot gaat. Wat een afschuwelijke situatie. Ook vanwege het contrast. Lesbos is een vakantie-eiland en deze mensen hadden gewoon geld, een baan en een leven. Alleen geen toekomst in Syriƫ en nu liggen ze op een stuk karton tussen de terrassen."

Steeds meer radio- en tv-programma's besteden aandacht aan de situatie rond vluchtelingen. Woensdag presenteert Jeroen Pauw live op tv 'De grens bereikt'. De radioversie hiervan is de hele avond te horen op NPO Radio 2, ook met verhalen van vluchtelingen en diverse manieren om hulp te kunnen bieden.

Je hebt cookies uitgeschakeld en kunt om die reden niet reageren