Saskia Temmink: stoppen Bloedverwanten jammer
AMSTERDAM - Actrice Saskia Temmink heeft dubbele gevoelens bij het uitblijven van een vierde seizoen van Bloedverwanten op televisie. ''Ik vind het jammer hoe er met zo'n tv-serie wordt omgegaan. Dat de netmanagers aan de macht zijn en het vaak alleen om de kijkcijfers draait. Maar tegelijkertijd vind ik het ook leuk dat er weer ruimte ontstaat om iets nieuws aan te pakken'', zegt Temmink in De Telegraaf. ''Alles moet zo snel mogelijk voor zo min mogelijk geld. Maar op die manier creëer je niets blijvends", stelt de actrice vast.
AVROTROS komt definitief niet met een nieuw seizoen van Bloedverwanten. Haar rol van Iris Zwager zet ze voort in de toneelversie van Bloedverwanten, waarin ook Henriëtte Tol, Tanja Jess en Derek de Lint hun rol nieuw leven inblazen.
Saskia: ''Op de set werd al een tijdje over een toneelstuk gesproken en mijn eerste reactie was: te gek. Al dacht ik daarna meteen: hoe gaan we dat in hemelsnaam doen, van twaalf tot vijftien personages terug naar vier? Je kunt niet zomaar een aflevering op het toneel neerzetten. In het theater gelden andere wetten. Er zijn diverse urenlange praatsessies met schrijver Haye van der Heyden, de regisseur en de acteurs overheen gegaan. Die hebben hun vruchten afgeworpen. Ik ben ontzettend blij met het eindresultaat. Het is een toneelstuk dat op zichzelf staat."
Het toneelstuk Bloedverwanten gaat op 27 september in première.
