Bezittingen Johan Vlemmix onder de hamer
AMSTERDAM - Johan Vlemmix laat een groot deel van zijn spullen veilen. ''Ik wil een nieuwe start maken. Alles verkopen is een begin en vanuit daar ga ik kijken hoe het verder moet", zegt Johan.
Topstuk van de veiling is de befaamde tamponfoto van Heleen van Royen, die Vlemmix in 2014 kocht. Op de foto is de vagina van Heleen te zien met een bebloede tampon. De foto veroorzaakte behoorlijke ophef toen deze werd getoond in een uitzending van De wereld draait door. Vlemmix gebruikte de foto tijdelijk voor zijn expositie Vulvarious. Onlineveilinghuis Catawiki verwacht dat de foto 2000 euro opbrengt.
Andere opvallende veilingstukken zijn het pak dat Vlemmix droeg als starter tijdens het programma Te land, ter zee en in de lucht, een krukje dat Vlemmix kreeg van het medium Jomanda en twee levensgrote poppen van koning Willem-Alexander en koningin Máxima. Onder de hamer komen ook auto's, kunst, antieke meubels, staatsieportretten en diverse carnavalspakken.
Het veilinghuis verwacht dat de totale veiling ongeveer 50.000 euro gaat opbrengen.
