Gerard Depardieu speelt Jozef Stalin
LOS ANGELES - Gerard Depardieu gaat Jozef Stalin spelen in een film naar het boek Stalin's Sofa van de Franse auteur Jean-Daniel Baltassat's. Dat meldt The Hollywood Reporter.
De film speelt zich af in de Sovjet Unie van de jaren vijftig en draait om een jonge kunstenaar die de opdracht krijgt een monument voor Stalin te maken. Daarvoor wordt hij door de Russische geheime dienst KGB uitgebreid gescreend.
De film wordt geregisseerd door de Franse actrice en regisseur Fanny Ardant en de productie is in handen van het Frans/Portugese Leopardo Filmes. De kostuums en props worden geleverd door de Moskouse studio Mosfilm.
Depardieu kreeg in 2013 uit handen van president Vladimir Poetin een Russisch paspoort. De Franse acteur had eerder gezegd dat hij zijn Franse paspoort inleverde uit verontwaardiging over de poging van de socialistische regering in Parijs om de belasting voor inkomens vanaf 1 miljoen euro tot 75 procent te verhogen.
