logo songteksten.net

Na elf jaar weer meidengroep boven aan Top 40

HILVERSUM - Voor het eerst in elf jaar wordt de Top 40 weer aangevoerd door een meidengroep. Work From Home van de Amerikaanse girlband Fifth Harmony is deze week de nummer 1 en maakt daarmee een einde aan een lange periode waarin er geen damesgroepen boven aan de Top 40 stonden.

Work From Home, waarop ook rapper Ty Dolla $ign te horen is, neemt deze week de koppositie over van Mike Posner die tien weken op 1 stond met I Took A Pill In Ibiza.

Volgens een woordvoerder van de Top 40 was de periode tussen twee hits van damesgroepen nooit eerder zo lang. In 2005 was Raffish de laatste meidengroep die op nummer 1 stond. Hun hitje Plaything voerde de lijst een week aan.

Andere meidengroepen die in het verdere verleden bovenaan stonden zijn The Three Degrees, Labelle, Pointer Sisters, Doris D & The Pins, The Star Sisters, Dolly Dots, Linda, Roos & Jessica, Spice Girls, Atomic Kitten, Las Ketchup en Treble.

Luv’, Bangles en Salt-N-Pepa zijn de enige damesgroepen die twee keer de Top 40 wisten aan te voeren.

Je hebt cookies uitgeschakeld en kunt om die reden niet reageren