logo songteksten.net

Van der Linden is zichzelf als quizmaster

AMSTERDAM - Margriet van der Linden wilde de presentatie van de nieuwe taalquiz De Tafel van Taal alleen doen als ze de volledige vrijheid kreeg. Daardoor kan ze nu helemaal zichzelf zijn, zegt ze maandag in De Telegraaf.

"Toen ik werd gepolst, heb ik gezegd: 'als je iemand zoekt die, al dan niet met sjeu, de vragen voorleest en vervolgens opdreunt wie er heeft gewonnen, moet je iemand anders vragen. Als je een show wilt waarin iemand zijn hele persoonlijkheid kwijt kan, gaan we dat doen'. Zo heeft het ook uitgepakt", aldus Van der Linden. "Ik kan helemaal mezelf zijn. Veel meer dan vroeger wanneer ik als hoofdredacteur van Opzij bijvoorbeeld in een uitzending over het vrouwenquotum verscheen."

Mocht de quiz, die maandagavond voor het eerst wordt uitgezonden op NPO2, een succes worden, is Van der Linden wel te porren voor een tweede seizoen. "Als er een vervolg komt, móét ik het wel presenteren", stelt ze zelfverzekerd. "Dit programma heb ik helemaal naar mijn hand gezet. Ha, ik laat het achter als 'een taalquiz met Margriet van der Linden'."

Je hebt cookies uitgeschakeld en kunt om die reden niet reageren