logo songteksten.net

Caro Emerald moest tranen inhouden in Uganda

AMSTERDAM - De reis die Caro Emerald maakte voor Plan Nederland naar Uganda heeft veel bij haar losgemaakt. De zangeres had zich voorbereid dat het nog wel eens zwaar kon worden maar het werd haar al snel te veel toen zij en actrice Pip Pellens in een klein dorpje werden verwelkomd door een kinderkoor.

"Het was zo'n andere wereld en die kinderen zongen zo mooi zuiver", vertelt Caro dinsdag in het AD. "Ik brak ontzettend, maar ik dacht: als ik ga huilen denken ze vast dat ik hun optreden verschrikkelijk vind. Dus ik heb mijn tranen moeten wegslikken", aldus de zangeres. "Dat komt door het moederschap natuurlijk, maar ik was daarvoor ook al een emotionele dweil."

Ook een meisje dat haar kamer liet zien, greep Caro ontzettend aan. "Een lemen hutje, viezig, zonder ramen, met een matrasje op de grond. Het stonk er. Ik zou er voor geen goud willen slapen, maar zij was zo trots dat ze haar eigen plekje had."

Caro, ambassadrice van Plan Nederland, was in Oeganda voor de campagne Bag to School. Deze campagne staat in het teken van hygiƫne voor meisjes rondom hun menstruatie. In het Afrikaanse land ging ze samen met Pip op bezoek bij meisjes voor wie menstruatie een serieuze belemmering is om hun school af te maken.

Je hebt cookies uitgeschakeld en kunt om die reden niet reageren