logo songteksten.net

Nieuwe Soldaat van Oranje te zien op Uitmarkt

KATWIJK - De nieuwe hoofdrolspeler in de musical Soldaat van Oranje, Valentijn Benard, wordt op de Amsterdamse Uitmarkt aan het publiek gepresenteerd. De 28-jarige acteur neemt met een optreden tijdens de Musical Sing-a-long op zondagavond officieel de rol van Engelandvaarder Erik Hazelhoff Roelfzema op zich.

Dat hebben de makers maandag bekendgemaakt. Valentijn Benard studeerde eerder dit jaar af aan de toneelschool in Arnhem. De hoofdrol in de musical werd eerder onder meer vertolkt door Matteo van der Grijn, Julian Looman, Dragan Bakema, Dorian Bindels, Stefan Rokebrand en Thomas Cammaert.

Het publiek kan zondagmiddag ook persoonlijk kennis maken met Benard bij de stand van Soldaat van Oranje. Zaterdag zijn hier acteurs Henriƫtte Tol en Hajo Bruins (Penoza) aanwezig. Zij keren deze maand terug in de rollen van koningin Wilhelmina en Van 't Sant, haar adjudant. Linde van den Heuvel neemt na een afwezigheid van drie jaar weer de rol van Charlotte op zich. Zij is zondag ook te vinden bij de stand van de musical.

Soldaat van Oranje is al zes jaar uitverkocht heeft alle Nederlandse theater- en musicalrecords gebroken. Er is geen andere voorstelling in Nederland waar ooit eerder zoveel bezoekers een kaartje voor hebben gekocht en geen enkele andere voorstelling was ooit in Nederland zo lang aaneengesloten te zien.

Soldaat van Oranje vertelt het verhaal van Erik Hazelhoff Roelfzema, die in de Tweede Wereldoorlog deelnam aan het Leidse studentenverzet. Het stuk is gebaseerd op zijn oorlogsmemoires.

Je hebt cookies uitgeschakeld en kunt om die reden niet reageren