logo songteksten.net

Floortje Dessing boegbeeld natuurcompetitie

DEN HAAG - Televisiemaakster Floortje Dessing is het boegbeeld van de verkiezing van het mooiste natuurgebied van Nederland. Staatssecretaris Martijn van Dam (Economische Zaken) hoopt dat haar betrokkenheid ervoor kan zorgen dat meer mensen de natuur gaan waarderen.

De bewindsman schrijft dat maandag aan de Tweede Kamer in zijn brief over de voortgang van de verkiezing van de mooiste natuurgebieden waarbij Nederlanders tot en met 31 oktober hun favoriete natuurgebied kunnen kiezen. De drie of vier winnende natuurterreinen worden de komende jaren gepromoot in binnen- en buitenland als iconen die net zo bekend moeten worden als de Hollandse tulpen en molens of Amsterdam. Van Dam wil zo meer mensen betrekken bij wat de natuur te bieden heeft.

Pieter van Vollenhoven, voorzitter van de jury, maakte maandagavond in het televisieprogramma DWDD bekend dat dertien gebieden strijden om de titel. Tussen veelal bekende nationale parken als Veluwe, Drentsche AA en Oosterschelde, vallen de namen van De Friese WIJlanden, Grenspark Limburg, en Saba en de omringende zee op. Stemmen kan tot en met 31 oktober. De jury onder leiding van Vollenhoven bepaalt uiteindelijke welke drie of vier gebieden winnen.

Van Dam is blij dat Dessing ambassadeur van deze verkiezing wil zijn. ,,Floortje Dessing heeft de mooiste plekken van de wereld bezocht en heeft ons laten zien hoe belangrijk het is de wereldwijde natuur en onze mondiale culturele verscheidenheid te koesteren. Alleen al het feit dat zij dit wil doen, laat zien dat ook onze Nederlandse natuur zeer de moeite waard is en het verdient beschermd en bezocht te worden.’’

Je hebt cookies uitgeschakeld en kunt om die reden niet reageren