logo songteksten.net

OM eist werkstraf tegen Roelvink en vrienden

SCHIPHOL - Dave Roelvink en drie van zijn vrienden hebben zich volgens het Openbaar Ministerie (OM) schuldig gemaakt aan diefstal tijdens een wild feest in de zomer van 2014. Ook moet de dj en zoon van zanger Dries samen met een ander worden bestraft voor het heimelijk maken en verspreiden van een seksfilmpje. De officier van justitie eiste donderdag werkstraffen tot 240 uur, waarbij de hoogste voor Roelvink was. Ook wil hij dat ze een schadevergoeding betalen aan de getroffen familie.

Volgens de officier wijst alles erop dat de vrienden de diefstal van tienduizenden euro's aan spullen, waaronder sieraden, computers en kleding, op hun geweten hebben. Hij doelde daarbij onder meer op whatsappberichten die de vrienden over en weer stuurden. De verdachten zeggen allemaal niet schuldig te zijn, zich niks te herinneren of beroepen zich op hun zwijgrecht. Over die berichten zei de voorzitter van de rechtbank: "dit kan voor een buitenstaander geïnterpreteerd worden als een groep vrienden die spullen probeert weg te maken".

De vrienden hebben het vertrouwen van een 'verliefd en onbedachtzaam' meisje ernstig geschonden, aldus het OM. "Hoe kan het dat het slachtoffer zoveel mensen die ze niet kende naar haar huis bracht", zei de officier van justitie over de bewuste afterparty's die op twee aansluitende dagen plaatsvonden in een villa in het Noord-Hollandse Burgerbrug. "Ze vond Dave Roelvink leuk en was in de wolken want ze dacht dat hij haar ook leuk vond. Wie bedenkt nu dat een bekende Nederlander als hij zoiets doet?"

Aandacht

Roelvink geeft toe dat hij opnames heeft gemaakt van de seks met de dochter des huizes, die zegt dat ze daar niks vanaf wist. De verdachte ontkent echter dat hij de beelden online heeft verspreid. "Het is voor mij net zo erg als voor haar. Ik wil ook niet met sekstaferelen op internet", zei hij eerder in een verklaring. Volgens hem zou het wel kunnen dat hij een filmpje naar 'wat goede vrienden' heeft gestuurd.

De dj was niet bij de zitting aanwezig uit vrees voor een mediacircus. Het OM maakte korte metten met zijn bewering dat hij zelf ook heeft geleden door alle aandacht voor de strafzaak. "Ik sluit niet uit dat het zelfs door de media komt, dat hij nu zoveel aandacht krijgt."

Je hebt cookies uitgeschakeld en kunt om die reden niet reageren