Famke Janssen voelt zich machteloos
AMSTERDAM - Met Donald Trump als president van de Verenigde Staten voelt Famke Janssen zich machteloos en piekert ze veel. “Dit is een hele moeilijke tijd”, zegt de 52-jarige actrice, die al jaren in de VS woont, in De Telegraaf.
“Ik peins me suf: wat kunnen we doen om te voorkomen dat maatregelen op het gebied van wetenschap, kunst en gezondheidszorg, waar zo veel mensen zo hard voor hebben gevochten, worden teruggedraaid?”, vraagt Famke zich af. “Het is zo deprimerend: alles wat heel belangrijk is voor mij wordt aangetast.”
De actrice, die geen stemrecht heeft in de VS, heeft haar hoop gevestigd op knappe koppen. “Ik hoop maar dat ergens hele slimme mensen aan het onderzoeken zijn of het wel legaal is wat er gebeurt.”
Ook hoopt Famke, die binnenkort te zien is in de Amerikaanse serie Redemption, dat men de handen ineen slaat. “Mijn vurige wens is dat mensen op een gegeven moment naar elkaar kijken en besluiten: ‘we zitten hier nu eenmaal samen in. Laten we alsjeblieft onze verschillen opzij zetten, en gezamenlijk optrekken om de planeet te redden’.”
