logo songteksten.net

NOS maakt 230 uur televisie tijdens Spelen

HILVERSUM - Tijdens de Olympische Winterspelen in Pyeongchang maakt de NOS 230 uur televisie, waarvan 150 uur live, en 100 uur radio. Volgens Ewoud van Winsen, chef d'equipe van de NOS, doet de omroep bijna alles zoals bij voorgaande edities. "We hebben dit keer alleen niet de liverechten van ijshockey, skicross en snowboardcross."

Hij doelt daarmee op het feit dat Discovery Communications, waar Eurosport onder valt, de uitzendrechten heeft gekocht van de Spelen in de periode 2018-2024 voor vijftig Europese landen. Toen dat nieuws in 2015 bekend werd, was dat wel een schok voor de NOS, erkent hoofdredacteur NOS Sport, Maarten Nooter. "Maar we hebben toen snel een sublicentie afgesloten, waardoor we niet zoals bijvoorbeeld de publieke omroepen in Scandinaviƫ, buiten spel staan." De omroep heeft daardoor alle audiovisuele- en radiorechten, op drie onderdelen na.

Doordat het in Zuid-Korea acht uur later is, blikt de omroep in de vroege ochtend op NPO 1 terug op de nacht. Rond elf uur Nederlandse tijd vindt meestal shorttrack plaats en vanaf het middaguur is het tijd voor schaatsen. Vaste deskundigen die hiervoor aanschuiven bij presentator Dione de Graaff zijn Erben Wennemars, Mark Tuitert, Annette Gerritsen en Rintje Ritsma.

In de middag zijn samenvattingen te zien van onder meer ijshockey en rond 18.00 uur vatten Herman van der Zandt en Bart Veldkamp vanuit Hilversum de dag samen. Vanuit Pyeongchang sluiten Henry Schut en Erben Wennemars de dag af met NOS Studio Sportwinter.

Je hebt cookies uitgeschakeld en kunt om die reden niet reageren