logo songteksten.net

Joram Lürsen huurt zaal af voor eigen film

AMSTERDAM - Regisseur Joram Lürsen heeft woensdagavond voor zijn vrienden en familie een zaal afgehuurd in bioscoop Eye om zijn nieuwe film Bankier van het verzet te laten zien. Dat vertelde hij in interview op Radio 5 met dj Astrid de Jong.

“We hadden maandag de galapremiere, maar daarvoor krijg je als regisseur tien kaartjes, dan kan ik net mijn gezin uitnodigen”, legt de maker uit. “Ik ben zo trots op de film dat ik hem graag wil delen met mijn vrienden. Daarom heb ik een zaal in Eye afgehuurd om met 120 mensen die ik aardig vind te kijken.”

Barry Atsma en Jacob Derwig spelen in de film de broers Walraven en Gijs van Hall, die in de Tweede Wereldoorlog middels een ondergrondse bank het verzet aan miljoenen guldens hielpen. Pierre Bokma vertolkt de rol van NSB-politicus Meinoud Rost van Tonningen. Rost van Tonningen (1894-1945) collaboreerde tijdens de Tweede Wereldoorlog met de nazi’s.

Indrukwekkend

Prinses Beatrix woonde namens het koninklijk huis maandag de wereldpremière van de film bij. “Ze vertelde dat ze de film heel mooi en indrukwekkend vond”, aldus Lürsen. “Natuurlijk zegt niemand op een première tegen mij dat hij of zij het niets vond. Maar het was toch wel heel bijzonder dat de koningin - voor mij is het nog steeds de koningin - mijn film zag. En ze had het echt naar haar zin volgens mij; ze bleef heel lang hangen.”

Bankier van het verzet draait vanaf donderdag in de Nederlandse bioscopen.

Je hebt cookies uitgeschakeld en kunt om die reden niet reageren