Talpa neemt VPRO boeken niet over
Talpa is niet van plan om VPRO Boeken over te nemen. Dat laat een woordvoerder donderdag desgevraagd weten. Op sociale media werd gesuggereerd dat het mediabedrijf van John de Mol wellicht het goed bekeken zondagochtendprogramma zou kunnen gaan uitzenden, omdat Talpa al meer oude NPO-hits heeft gereanimeerd, zoals Lingo en Man bijt hond. Maar in dit geval heeft De Mol geen plannen.
De NPO schrapt VPRO Boeken omdat het programma niet meer van deze tijd zou zijn. Het enige interviewprogramma op de Nederlandse televisie dat schrijvers een goed podium biedt om hun verhaal te doen, past volgens NPO niet bij de moderne programmering. VPRO Boeken trekt zondagochtend gemiddeld tussen de 100.000 en 200.000 kijkers.
Honderden schrijvers publiceerden eerder deze week in NRC een boze brief waarin zij protesteerden tegen het schrappen van het programma. De brief is ondertekend door onder anderen Connie Palmen, Jan Siebelink, Peter Buwalda, Adriaan van Dis en Arnon Grunberg. "Een beroep doen op de noodzaak om te vernieuwen heeft als voordeel dat je je besluit niet hoeft te onderbouwen. Vernieuwing is immers altijd goed, zeker voor een omroep die zich profileert als sponsor van de vooruitgang", klinkt het cynisch.
Ook beklemtonen zij dat "als het ouderwets is om aan een tafeltje schrijvers te interviewen over hun werk, dan is elke talkshow ouderwets. Je kunt vernieuwen wat je wilt, maar voor een goed praatprogramma heb je niet meer nodig dan een tafel, stoelen en interessante gasten".
